שיפוץ בניין

מי שגר במבנה משותף, יודע עד כמה איכות המבנה, תקינות האלמנטים שבמקום, כמו גם ניקיון עיצוב ואסתטיקה חשובים לשיפור סביבת המגורים, בעוד ששכנות טובה יכולה להעלות במידה רבה את איכות החיים בבניין.

אחת הפעולות שמעלות את ערכו של הנכס, כמו גם משפרות את המגורים והופכות אותם לנעימים יותר היא: שיפוץ בניין מגורים.

אם החלטתם ליזום שיפוץ כזה, חשוב שתכירו את השלבים הדרושים לקבלת שירות טוב וביצוע שינויים במבנה בצורה בטוחה ויעילה.

שיפוץ בניין מגורים – כל השלבים שיש לצלוח

הנה הגיע הרגע בו החלטתם שאתם רוצים לשפץ את הבניין בו אתם גרים, וכעת עומדים לפניכם ימים מאתגרים של בחירת אנשי מקצוע טובים, קבלת החלטות, הקצאת תקציב והתמודדות עם תהליכי שיפוצים.

עם זאת, לאחר ביצוע כל הפעולות במבנה על ידי המומחים, תוכלו לחזור ולגור במבנה נעים ובדירות מטופחות שערכן עלה עקב השיפוץ.

אבל מהם השלבים אותם תצטרכו לצלוח? הנה כמה מהם:

הסכמת השכנים לפרויקט שיפוץ בניין – לפני שאתם בוחרים קבלן שיפוצים או כל איש מקצוע אחר המומחים בתחום, יש לכנס אסיפת דיירים ולדון ביוזמה, תוך שכדי להתחיל בתהליך תידרש הסכת רוב של 65 אחוז לפחות מדיירי הבניין. חשוב לשים לב כי אתם מתייחסים לתקנון הבניין, כמו גם מעלים סוגיות ובוחנים את האופציות מול השכנים, כך שתוכלו להתחיל בתהליך כמה שיותר מוקדם.

קבלת אישורים – לאחר שקיבלתם הסכמת רוב בשיפוץ בניין מגורים, תוכל להתחיל לתכנן את השיפוץ וזאת על ידי מהנדס מקצועי וקונסטרקטור. כדי לבצע את כלל הפעולות הדרושות לשיפוץ, יש לקבל טופס 4 הלוא הוא אישור בנייה, תוך הצגת התכניות ההנדסיות ואת אישור השכנים לביצוע הפעולה.

בחירת חברת בנייה – בחרו חברת בנייה או קבלן שיפוצים רשומים בפנקס הקבלנים. רישום של אנשי מקצוע בפנקס הקבלנים, מבטיח כי מדובר באנשי מקצוע מנוסים, כאלה שיש להם הכשרה ותעודות, כמו גם שמטרת פנקס הקבלנים לבצע סינון של אנשים מקצוע לפי היקפי עבודה ואיכות העבודה שהם מבצעים.

חתימה על חוזה מסודר – חתמו עם הקבלן על חזה שיפוצים מסודר תוך מתן תשומת לב לכל הפרטים החשובים. שימו לב כי שיטת התשלום לקבלן תעשה בשלבים וזאת לאחר סיום פעולות שונות במבנה עד קבלת תהליך מושלם. בכך תוכלו לבצע שיפוץ בניין מגורים בצורה בטוחה, יעילה ונכונה.

השארת תגובה