רישום קבלן רשום

מה זה קבלן רשום? וכיצד אפשר להירשם כאיש מקצוע כזה? אם אתם נמצאים בתחילת הדרך בתחום הבנייה והשיפוצים – חשוב שתדעו כיצד רישום קבלן רשום יכול להשפיע על העסקים שלכם!

רישום קבלן רשום עם היחידה לרישום קבלנים – כיצד זה קורה ומי יכול להירשם?

בכל הנוגע לעבודות בנייה, שיפוצים או הקמה של כל אלמנט הנדסי, חשוב לדעת כי לא כל אדם שמחזיק ארגז כלים הינו קבלן רשום או איש מקצוע מומחה, כאשר חוק רישום קבלנים של משרד הביני והשיכון משנת 1969 נועד להגן על לקוחותיהם של קבלנים ואנשי מקצוע העוסקים בתחום השיפוצים והבנייה, וזאת על ידי הגדרת קבלנים כטובים ומיומנים  באמצעות רישום אנשי המקצוע בפנקס הקבלנים.

 

חוק רשם הקבלנים נועד בעצם להגן על לקוחות מפני קבלנים לא מיומנים שאין להם ניסיון בתחומם או שאינם מספיק ותיקים בתחום, תוך שהוא דורש סטנדרטים מסוימים, כמו גם עמידה בתנאים שונים שבאמצעותם יוכלו להירשם אנשי מקצוע בפנקס הקבלנים.

חשוב לדעת כי רשם הקבלנים מאפשר לקבלנים שנרשמו רישיון דו-שנתי, תוך שלאחר קבלת הרישיון נעשה מעקב אחר רישומם של הקבלנים, תוך בחינת עמידתם בהוראות בהתאם לחוק ולתקנות משרד הבינוי והשיכון .

 

כיצד אפשר לבצע רישום קבלן רשום?

אם אתם בעלי מקצוע, קבלנים, בנאים או אנשי עסקים אשר מחזיקים חברות בנייה ואתם רוצים לשפר את מעמדכם בעיני הלקוחות, חשוב שתדעו כי על מנת שתוכלו להירשם גם אתם בפנקס הקבלנים, תצטרכו לעמוד בכמה וכמה קריטריונים חשובים מומלץ לפנות לחברת היחידה לרישום קבלנים המתמחה ברישום קבלנים:

שנות ניסיון – קבלן רשום חייב לביות איש מקצוע שיש לו ניסיון של יותר מ 5 שנים בתחום בו הוא עוסק. ישנם מקרים בהם הקבלן יצטרך נסין של 10 שנים לפחות וזאת בהתאם להיקפי העבודה שלו ולתחום בו הוא מתמחה.

מקצועיות – קבלנים רשומים הינם אנשי מקצוע אשר עברו הכשרה מקצועית וקיבלו תעודה בתחומם, כמו גם שהם כאלה שעוברים מידי פעם בפעם השתלמויות והדרכות שמשרד הבינוי והשיכון דורשים.

איכות – מי שיוכל להירשם כקבלן רשום הינו איש מקצוע שנחשב איכותי ושאין לו עבר עשיר של תביעות רשלנות בנוגע לעבודות שביצע עבור לקוחות פרטיים ועסקיים.

 

מי חייב להירשם בפנקס הקבלנים

 

חשוב לדעת כי מלבד היוקרה והאמינות שישנם בעת רישום קבלן רשום – אנשי המקצוע אשר מבצעים עבודות בהיקפים כספיים של יותר מ 43,399 שקלים יצטרכו להירשם בפנקס הקבלנים, כאשר קבלן המבצע עבודות אשר מוגדרות כענף ראשי במידה ועובר את היקפי העבודה בסכום של 89,399 שקלים גם הוא יצטרך להירשם כקבלן רשום.

 

כיצד מגישים בקשה לרישום בפנקס הקבלנים?

 

אם אתם עומדים בכל התנאים אשר דרושים על מנת לבצע הרשמה בפנקס הקבלנים – חשוב שתדעו כי  על מנת לעשות זאת, יש להכנס לאתר של משרד הבינוי והשיכון, למלא טפסים באתר ולשלוח אותם און ליין, להגיש את כלל הניירות שנדרשים ממכם בעת התהליך, ובכך להתחיל בתהליכי הרישום.

 

בנוסף, כיום ישנן חברות מקצועיות אשר עוסקות בתהליך רישום קבלן רשום שיכולות לזרז עבורכם את התהליך ולסייע לכם בכל צעד ושעל בעת הרישום וההתמודדות עם הטופסולוגיה והבירוקרטיה הכרוכה בכך.

 

השארת תגובה