מדריך עבודה בגובה – החשיבות של הדרכה מקצועית

 

שמירה על הבטיחות בעבודה הינה אחת המשימות החשובות של הממונים על האתר. השמירה על הבטיחות מתבצעת בכמה מישורים בו זמנית, כאשר החשוב שבהם מוטל על מדריך עבודה בגובה שאמור להנחות את העובדים בכללי השמירה על הבטיחות ובבדיקת המוכנות המקצועית של העובדים והמנהלים כאחר בתחום. מהם התחומים הרלבנטיים המשפיעים על הבטיחות בעבודה? מה התפקיד המדויק של מהריך הבטיחות? איזו הסמכה צריך לעבור בעל מקצוע, על מנת שיוכל לשמש כמדריך לעבודה בגובה? כל התשובות – במאמר שלפניכם.

מה משפיע על הבטיחות בעבודה

שני תחומים עיקריים משפיעים על הבטיחות בעבודה. התחום הראשון הינו תקינותו ושלמותו של הציוד הנדרש לעבודה בגובה. עם הציוד כאמור ניתן למנות פיגומים לסוגיהם השונים, כמו גם מכשירים שבאמצעותם מתבצעת הרמה של העובד לגובה הרצוי. בנוסף, קיים הציוד האישי של העובד, הכולל רתימות וציות בטיחות אחר, שאמור להבטיח  את שלמותו של העובד ולמנוע החלקה או נפילה שלו מגובה.

התחום השני, שהשפעתו לא פחות משמעותית, הינו קבלת הדרכה לעובדים באמצעות מדריך עבודה בגובה שהוא בעל הסמכה וידע מקצועי מעמיק. המדריך כאמור מעביר הדרכות תקופתיות לעובדים בגובה ומאשר את רמת הידע וההבנה המקצועית שלהם. כיון שמדובר בתחום שההשפעה שלו על הבטיחות של העובדים היא משמעותית, ההדרכה לעובדים חייבת להתבצע מחדש בכל תקופה קצובה של שנתיים.

מדריך עבודה בגובה והתפקיד שלו

מדריך עבודה בגובה הוא האדם הממונה על רמת הידע המקצועי של עובדים שבמסגרת תפקידם אמורים לבצע עבודות בגובה. המדריך עצמו חייב להכיר את הנושא על בוריו, כולל ידע והבנה מעמיקים בתפעול מכשירים וציוד אחר המשמשים לעניין זה. קיימת הגדרה ברורה של מי שיכול לעבור קורס הדרכה לעבודה בגובה והתנאים שיאפשרו לבוגר הקורס כאמור להפוך למדריך. מי שיש לו ידע מוכח בהפעלת ציוד לעבודה בגובה, או מי שיש לו ניסיון כמנהל עבודה בתחום, יכול לעבור את הקורס האמור ולהיות רשום כחוק במדריך.

כל עובד המבצע עבודות בגובה, ללא יוצא מן הכלל, חייב לעבור הדרכות תקופתיות. אל פי חוק לא ניתן לדלג על הדרכות מצד אחד, או לבצע עבודות בגובה בלי לעבור אותן מצד שני. שמירה על רמה מקצועית נאותה, רק היא מבטיחה באמת את שלומו של העובד ובריאותו.

מדריך עבודה בגובה מעניק לבעלי המקצוע שעברו הדרכה כנדרש מסמך המעיד על קבלת ההדרכה בגובה. המסמך מאפשר לעובד שעבר את ההדרכה לעסוק בתחום, תוך שהוא מבין את הדרישות מצד אחד, ואת הסיכונים הכרוכים בעבודה בגובה והדרכים להתמודד איתם.

חברת עידן בגובה מדריך עבודה בגובה חברת הדרכות גובה מומלצת

השארת תגובה