חברת בדק בית – בחינת הליקויים ברכישת דירה חדשה או יד שנייה

 

 

סוף סוף יש לכם אפשרות לרכוש דירה

שמחה וששון, הגעתם לשלב שבו רכישת דירה היא הבחירה הנכונה. יש לכם סכום כסף התחלתי, וזה הרבה מאוד במצב העגום של יוקרת המחיה. ומה השלב הבא? כמובן, לקיחת משכנתא כדי להשלים את ההלוואה לעשרים השנים הבאות. כאמור, יש אנשים שמוותרים מראש על רכישת דירה, אבל יש כאלה, ומדובר ברוב הישראלים, שחשוב להם נכס אישי ששייך להם. אנחנו מזדקנים, יגיע השלב שבו לא יהיה לנו מספיק כוח לעבוד, עד מתי נצליח לשלם שכירויות? ומה לגבי שאר מחיית החיים? כיצד נצליח להתפרנס רק מפנסיה ומקצבת הזקנה בתוספת שכר דירה? מסיבה זאת, כשאתם בריאים, צעירים וחזקים, יש לכם מוטיבציה לעבוד שעות נוספות כדי לקנות דירה שתשמש לכם ביטחון כלכלי ואישי.

 

בדיקת המערכות השונות

אחרי שבחרתם היכן לגור, עם מי וכמה חדרים חשוב לכם שיהיו בבית שלכם, נכנסת חברת בדק בית כי חשוב לכם לרכוש דירה שאין בה ליקויים במערכות השונות: בחשמל, באינסטלציה, בבידוד, באיטום, בקירות, במבנה ועוד. כל חלקי הבית ייבדקו על ידי מהנדס בניין מומחה שיכתוב דו"ח מפורט אחרי בדיקה דקדקנית, משהו שלא תוכלו לנסות בעצמכם בבית. זה לא שאתם לא מספיק מוכשרים, הרי ברור שצברתם ידע רב עם השנים, במיוחד אם אתם מוכשרים לפרטים הקטנים. עם זאת, יש דברים שלא תצליחו לדייק בהם אם לא תגיעו מצוידים בידע, בכלים ובפרקטיקה הנכונה. זה השלב שמומחה של חברת בדק בית יגיע אל הנכס ויעריך עבורכם את מה שצריך לבדוק. הדו"ח המפורט יועבר לקבלן אם מדובר בדירה חדשה או לבעל הדירה כאשר מדובר בנכס יד שנייה.

 

מה בודקים בדירה חדשה ובדירה ישנה

כשמדובר בדירה חדשה, משמע שאיש לא גר בה לפניכם, ולכן אתם לא באמת יודעים כיצד כל המערכות יתופעלו. רק הזמן יעניק לכם את הידע, ואם יהיו ליקויים ושיבושים, כבר יהיה מאוחר מדי לתקן אותם על חשבון הקבלן. זה השלב שבדיקה מקצועית תאפשר לכם להימנע ממפח נפש ומהפסד כספי. אתם תגישו לקבלן את הליקויים והוא יצטרך לתקן אותם לפני שאתם סוגרים חוזה לרכישת דירה.

כאשר מדובר בדירה ישנה, קל יותר לצפות ליקויים של רטיבות, של חשמל רופף, של ביוב ועוד. מישהו גר בה לפניכם, ולכן חשוב לבחון גם את אמינות המוכר. האם הוא מספר לכם את כל האמת על אודות הדירה המועמדת למכירה?

לא מספיק להתלהב מדירה יפה ומדוגמת, גם אם היא משופצת, עדיין יכולים להיות בה ליקויים, לכן חשוב לבדוק מבפנים ומבחוץ מה נחוץ לתקינות הדירה ותפקידו של מי לתקן את מה שחשוב.

בדיקה מקצועית של חברת בדק בית שיש בה מהנדסי בניין תאפשר לכם לרכוש דירה בנחת ובלי לחצים. ללא ספק, זהו צעד ששווה את המחיר!

 

השארת תגובה