בדק בית בפרויקט תמ"א 38


אחד הדברים החשובים ביותר בטרם התחלת השיפוצים בבניין עצמו, הוא בדיקת בדק בית בפרויקט תמ"א 38. בדיקת בדק בית בפרויקט תמ"א 38 עוזרת לתת מידע מדויק אודות הליקויים השונים בבניין עצמו. כמובן שניתן לבצע בדיקת בדק בית בפרויקט תמ"א 38 בסיום השיפוץ  עצמו על מנת לראות האם הליקויים תוקנו כראוי או ואם קיימים ליקויים אחרים שונים שלא שמנו לב אליהם.

מהי בדיקת בדק בית בפרויקט תמ"א 38?

בדק בית בפרויקט תמ"א 38 היא בדיקה יסודית ומקצועית אשר נעשית בבניין עצמו באמצעות איש מקצוע, וזאת על מנת לאתר ליקויים שונים שאיננו רואים בעין ביום יום ואשר עלולים לגרום לבניין נזקים רבים ואף סכנה בטיחותית אם לא נטפל בהם בהקדם. בבדיקה זאת בודקים את הנכס עצמו מכיוונים שונים במיוחד מבחינה הנדסית. מומחי בדק בית אשר מגיעים בתחום הנדל"ן כוללים שמאי מקרקעין, אשר מגיע לבניין עצמו ועושה בדיקה יסודית בטרם ההחלטה על תמ"א 38. צוות הבדיקה מגיע עם מכשירים מקצועיים על מנת לאתר ליקויים שונים שאיננו רואים וסמויים מהעין. בסיום הבדיקה עצמה איש המקצוע מגיש דו"ח מקצועי ויסודי אשר מפרט את כל הליקויים שמצא בבניין הן סמויים לעין והן גלויים לעין. בהתאם לדו"ח יש לטפל בליקויים עצמם ולבצע תמ"א 38.

מהם הליקויים שיש צורך לטפל בהם בפרויקט תמ"א 38?

ישנם לא מעט ליקויים אשר מחייבים תיקון מהיר בטרם יהוו סכנה בטיחותית לדיירים והן ולאנשים שונים אשר מגיעים לבניין. ליקויים אלה כוללים: הפרשי גבהים לא תקינה ברצפה עצמה אשר עלולים לגרום לנפילה ופציעה. גובה חלון נמוך מדרישת התקן אשר עלולה להוות סכנה לילדים. גובה מעקה במפרסת או צורת בנייה של המעקה שמאפשרת טיפוס. מרחק בין המדרגות שאינו תקני ועלול לגרום לנפילה. חוסר במעקה במדרגות הבניין, אי עמידה במפרט הטכני כפי שסוכם בין הצדדים כמו חלון עם זכוכית כפולה, ביצוע רשלני שגורם לרטיבות ברצפות או בתקרה עלולה ליצור עובש מסוכן לנשימה וכמובן בעיות בשלד הבניין עצמו שכוללים בין היתר סדקים ושברים במבנה.

חשיבות בדיקת בדק בית בפרויקט תמ"א 38?

באמצעות בדיקת בית בדק ניתן לאתר ליקויים שונים אשר מהווים סכנה בטיחותית לדיירי הבניין וכן לאנשים אחרים אשר נכנסים לבניין עצמו או עוברי אורח ברחוב. הבדיקה מאתרת את כל הליקויים הסמויים לעין והגלויים שיש לטפל בהם בטרם מתחילים בעבודות השיפוץ והחיזוק שמבצעים בפרויקט תמ"א 38. בדיקת בדק בית בטרם התחלת העבודה על פרויקט תמ"א 38 עוזרת לנו מאוד ומקלה מאוד על תהליך השיפוץ עצמו. כמו כן, גם לאחר סיום עבודות השיפוץ בתמ"א 38 יש צורך לבצע בדיקת בדק בית לבניין. בדיקת בדק הבית נותנת לנו תמונה מלאה על מצב המבנה עצמו לאחר שעבר תמ"א 38 וחוזק מפני רעידות אדמה. לעיתים גם לאחר שמבצעים את פעולות השיפוץ השונות בבניין, מתגלים ליקויים חדשים שטרם שמנו לב עליהם. לכן חשוב לבצע בדיקת בדק בית בתחילת התהליך וכן בסוף התהליך עצמו.

השארת תגובה